Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolonoskopia

 


Pracownia Endoskopii (Kolonoskopia)

Miejsca świadczenia usług:
- ul. ul. Fabryczna 18, 24-320 Poniatowa, tel. 4582100.


Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek - piątek: 7.30 - 18.00, tel. 81 827 22 22.


Możliwość wykonania usługi odpłatnie – wymagane skierowanieMożliwość wykonania usługi bezpłatnie w ramach umowy z NFZ – wymagane skierowanieKolonoskopia - jest to badanie pozwalające ocenić stan jelita grubego. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce, między innymi nowotworów i chorób zapalnych jelita grubego.

Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, długości 130 do 200 cm. Tory wizyjne znajdujące się we wzierniku pozwalają na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego w odpowiednim powiększeniu na kolorowym monitorze. Badanie ma na celu ocenę powierzchni błony śluzowej jelita grubego. Przy użyciu dodatkowych instrumentów istnieje możliwość pobrania wycinków śluzówki do badania histopatologicznego i wykonania zabiegów endoskopowych, które często umożliwiają pacjentowi uniknięcie operacji chirurgicznej.

Czytaj więcej...