Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

USG

   


Pracownia USG

Miejsca świadczenia usług:
- ul. Fabryczna 18, 24-320 Poniatowa, tel. 81 4582103,
- ul. Szpitalna 9, 24-300 Opole Lubelskie, tel. 81 4582153, 4582154.


Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00.


Możliwość wykonania usługi odpłatnie – skierowanie nie jest wymaganeMożliwość wykonania usługi bezpłatnie w ramach umowy z NFZ – wymagane skierowanie

Pracownie ultrasonograficzne Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. dysponują dwoma nowoczesnymi trzygłowicowymi ultrasonografami.  Aparaty umożliwiają pełną diagnostykę ultrasonograficzną, łącznie z techniką Dopplerowską.  Oferują pełny profil świadczeń diagnostycznych w zakresie badania narządów wewnętrznych, badań naczyniowych jak i świadczeń terapeutycznych (w postaci wykonywania punkcji odbarczających zbiorniki płynowe czy wykonywania biopsji aspiracyjnych).

Na podstawie obrazu USG lekarz dokonuje oceny wewnętrznych narządów jamy brzusznej: wielkość i echogeniczność wątroby, obecność i charakter ewentualnych zmian chorobowych, występowanie krwiaków podtorebkowych, rysunek żylny wątroby, drogi żółciowe wewnętrzne i przewód żółciowy wspólny.

Czytaj więcej...