Miejsca świadczenia usług:
- ul. Szpitalna 9, 24-300 Opole Lubelskie,
tel. 81 458 21 53
81 458 21 54
81 827 22 22
Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 - 18:00.
Alergia inaczej zwana uczuleniem, to odpowiedź organizmu na działanie alergenu - czynnika zewnętrznego.
Alergeny to najczęściej pyłki roślin, roztocza, kurz, czy niektóre metale.
Objawy alergii mogą być zróżnicowane. Zaczynając od pokrzywki czy zapalenia skóry, poprzez astmę i katar sienny, po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny.
Obecnie alergia uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Przyczyn tego zjawiska należy szukać w zanieczyszczeniu środowiska, genetycznie modyfikowanej żywości, biernym lub czynnym paleniu tytoniu. Istotną rolę odgrywają także predyspozycje genetyczne.
Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem szeregu chorób związanych ze zjawiskiem alergii, a także rozmaitych chorób płuc.
W szczególności specjalizujemy się w leczeniu:
- atopowego zapalenia skóry popularnie nazywanego skazą białkową, wypryskiem bądź świerzbiączką,
- astmy oskrzelowej alergicznej i niealergicznej oraz nadreaktywności oskrzeli, co może objawiać się duszącym kaszlem lub dusznością bez uchwytnej przyczyny,
- nawracającego zapalenia oskrzeli z odczynem skurczowym, które przebiegają bez gorączki,
- nawracającego zapalenia i obrzęku krtani ("szczekający" kaszel, duszność), które przebiegają bez gorączki,
- nawracających lub całorocznych katarów, po wykluczeniu tła infekcyjnego,
- pokrzywki ostrej i przewlekłej.
Wykonujemy testy naskórkowe w bardzo szerokim spektrum alergenowym, testy pokarmowe oraz na poszczególne pyłki traw, drzew, chwastów, zarodniki różnych pleśni i grzybów, roztocza kurzu domowego, roztocza spiżarniane, sierści zwierząt domowych i wiele innych alergenów. Mamy najnowszej generacji spirometr, który jest kalibrowany raz w roku, co zapewnia wysoki standard i wiarygodność badania.
Świadczeń medycznych udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.
Wymagane dokumenty:
- skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,
- dowód tożsamości z nr PESEL.
Przyjęcia w trybie nagłym, w stanie zagrożenia zdrowia lub życia nie wymagają skierowania do poradni przy pierwszej wizycie.