Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradnia Alergologiczna


Miejsca świadczenia usług:

- ul. Szpitalna 9, 24-300 Opole Lubelskie,

tel.    81 458 21 53

81 458 21 54

81 827 22 22


Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 - 18:00.


Możliwość wykonania usługi odpłatnie – skierowanie nie jest wymaganeMożliwość wykonania usługi bezpłatnie w ramach umowy z NFZ – wymagane skierowanieAlergia inaczej zwana uczuleniem, to odpowiedź organizmu na działanie alergenu - czynnika zewnętrznego.

Alergeny to najczęściej pyłki roślin, roztocza, kurz, czy niektóre metale.

Objawy alergii mogą być zróżnicowane. Zaczynając od pokrzywki czy zapalenia skóry, poprzez astmę i katar sienny, po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny.

Obecnie alergia uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Przyczyn tego zjawiska należy szukać w zanieczyszczeniu środowiska, genetycznie modyfikowanej żywości, biernym lub czynnym paleniu tytoniu. Istotną rolę odgrywają także predyspozycje genetyczne.

Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem szeregu chorób związanych ze zjawiskiem alergii, a także rozmaitych chorób płuc.

W szczególności specjalizujemy się w leczeniu:

  • atopowego zapalenia skóry popularnie nazywanego skazą białkową, wypryskiem bądź świerzbiączką,
  • astmy oskrzelowej alergicznej i niealergicznej oraz nadreaktywności oskrzeli, co może objawiać się duszącym kaszlem lub dusznością bez uchwytnej przyczyny,
  • nawracającego zapalenia oskrzeli z odczynem skurczowym, które przebiegają bez gorączki,
  • nawracającego zapalenia i obrzęku krtani ("szczekający" kaszel, duszność), które przebiegają bez gorączki,
  • nawracających lub całorocznych katarów, po wykluczeniu tła infekcyjnego,
  • pokrzywki ostrej i przewlekłej.

Wykonujemy testy naskórkowe w bardzo szerokim spektrum alergenowym, testy pokarmowe oraz na poszczególne pyłki traw, drzew, chwastów, zarodniki różnych pleśni i grzybów, roztocza kurzu domowego, roztocza spiżarniane, sierści zwierząt domowych i wiele innych alergenów. Mamy najnowszej generacji spirometr, który jest kalibrowany raz w roku, co zapewnia wysoki standard i wiarygodność badania.

Świadczeń medycznych udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.

Wymagane dokumenty:

  • skierowanie od lekarza  ubezpieczenia zdrowotnego,
  • dowód  tożsamości z nr PESEL.

Przyjęcia w trybie nagłym, w stanie zagrożenia zdrowia lub życia nie wymagają skierowania do poradni przy pierwszej wizycie.